Share:
Notifications
Clear all

Experienta mea cu agentiile Imobiliare la inchirierea unui apartament in Bucuresti

Electricity
(@electricity)
Membru activ Registered
Data:: acum 3 luni
Postari: 15
Topic starter  

Detin un apartament cu 2 camere in Bucuresti pe care l-am inchiriat de cateva ori in decurs de 10 ani ( mai exact de cinci ori pana acum)

Dacă ai o proprietate de inchiriat și semnezi un contract de colaborare cu un agent imobiliar, nu înseamnă că nu mai poți lucra și cu alte agentii sau ca nu il poti inchiria si singur. Desigur, pentru asta trebuie să NU semnezi un contract de exclusivitate

Nu toti agentii imobiliari sunt la fel, am avut si experiente placute ( am inchiriat de doua ori prin agentie - agentii s-au comportat cu profesionalism am stabilit de la inceput, prin telefon, comisionul, nu m-au pus nici macar sa semnez contractul de comision cand ne-am intalnit, l-am semnat dupa incheierea contractului de inchiriere ) dar si experiente mai putin placute ( m-a sunat un  agent, a spus ca are un client am stabilit ora intalnirii si nu a mai venit nici cu client,  nici singur...., nu a mai sunat si nici nu a mai raspuns la telefon 😆 cred ca era agentul 007 ) 

Acest subiect a fost modificat acum 3 luni 3 ori de Electricity

Share: