Share:
Notifications
Clear all

Vopsea pentru faianta si vopsea pentru gresie

Forum Admin
(@adm_forum)
Membru
Data:: acum 6 luni
Postari: 35
Topic starter  

Se poate intampla ca faianta pe care o avem sa nu ne mai placa sau sa avem de renovat o locuinta in care faianta si gresia nu corespunde gusturilor noastre. In loc sa inlocuiesti placile de faianta si gresie poti apela la vopsirea placilor ceramice, exista vopsele speciale pe piata pe care le poti aplica cu usurinta direct peste placile ceramice, ce trebuie desigur curatate inainte de aplicarea acestora. Pentru vopsirea faiantei am vazut produse de la OSKAR ( 6 nuante pe piata Topaz, Pearl, Coral, Opal, Amber, Emerald) , Good Home ( Sedona - grupa nuante de alb ), vopsea bicomponenta pentru faianta Hornbach (alb), Univer Tecnoceramic ce vine intr-o gama foarte variata de culori in comparatie cu primele mentionate. Pe langa vopsele am vazut ca exista pe piata si emailuri pentru faianta - Monto ( gri, siena, albastru, alb, alb-gri ). In ceea ce priveste vopsirea gresiei am vazut ca cineva a aplicat peste aceasta vopsea Supralux Garage ( gri ) fiind multumit de usurinta aplicarii ( ramane de vazut cum se va comporta in timp la trafic )

Acest subiect a fost modificat acum 4 luni 2 ori de Forum Admin

Share: