Share:
Notifications
Clear all

Apartamente de vanzare amplasate in blocuri noi alaturate

Forum Admin
(@adm_forum)
Membru
Data:: acum 6 luni
Postari: 35
Topic starter  

Am vizitat cateva proiecte rezidentiale, in Bucuresti si am constatat ca unii dezvoltatori din dorinta de a optimiza cat mai bine terenul achizitionat, practic vand apartamente in blocuri aflate aproape unul langa altul...., vederea apartamentului propus pentru vanzare  fiind catre blocul alaturat aflat la o distanta relativ  mica . Din aceasta cauza in apartament era mai putina lumina naturala,  se simtea senzatia de lipsa de intimitate iar vederea era destul de dezamagitoare pentru suma solicitata ( aceasta fiind catre blocul din fata cu vedere la terasele vecinilor, vrei nu vrei trebuie sa socializezi....)

La polul opus am vizitat si un apartament de 2 camere, de vanzare, tot in Bucuresti, aflat intr-un ansamblu rezidential construit in 2009 - foto atasament

Chiar am observat ca in unele anunturi cu apartamente de vanzare ( ma refer atat la apartamente noi cat si la apartamente vechi) ,  postate atat de agentii imobiliare cat si de proprietari, ca geamurile apartamentelor de vanzare in fotografi sunt acoperite de jaluzele, iar corpurile de iluminat sunt "aprinse". Am mai remarcat si fotografi realizate dintr-un unghi al geamului sau al terasei in asa fel incat sa nu se vada cladirea din fata......

Acest subiect a fost modificat acum 5 luni 4 ori de Forum Admin

Share: